Kuldīgas novada uzņēmumiem piešķirs “Draudzīgs velosipēdistam” statusu

Šogad, 26.maijā, konferences “Velotūrisms kā ilgtspējīgas attīstības instruments Latvijā. Tendences. Problēmas. Risinājumi”, Kuldīgā tiks piešķirtas zīmes “Draudzīgs velosipēdistma” uzņēmumiem, kuri veicina velotūrisma un velosatiksmes attīstību. Ikviens pretendents, kurš ar savu darbību, uzstādot velonovietnes, veicinot velotūrismu un kā citādi cenšoties attīstīt riteņbraukšanas kultūru Kuldīgas novadā, aicināts pieteikt savu kandidatūru zīmes “Draudzīgs velosipēdistam” saņemšanai.
Naktsmītnes vairāku dienu velotūristam ir būtisks papildpakalpojums, kas var sekmēt izvēli, kurp doties ceļot. Tas arī var būt faktors, kas piesaista velotūristu uz ilgāku laiku teritorijai, kurā tas ir izvēlējies ceļot. Tāpēc, lai atvieglotu un nodrošinātu velotūristiem kvalitatīvas un velosipēdistiem draudzīgas naktsmītnes, ir izveidots saraksts ar kritērijiem, kuru izpildē tiek piešķirts velosipēdiem draudzīgas naktsmītnes statuss. Tas nodrošina pašas naktsmītnes atpazīstamību un arī iekļaušanu velotīkla kartēs. Ar naktsmītnēm tiek saprastas visas iespējamās vietas, kur velotūrists var pārnakšņot, sākot ar viesnīcām, viesu mājām, jauniešu hosteļiem un beidzot ar kempingiem.
Rietumeiropā ēdināšanas iestādes ir izvietojušās regulāri ap visiem velo maršrutiem, lai nodrošinātu iespēju velotūristiem atpūsties, paēst, padzerties, uzkrāt spēkus un doties tālāk. Ēdināšanas iestādēm ir jārūpējas ne tikai par garšīgu un kvalitatīvu ēdienu un servisu, bet jādomā arī par velotūrista vajadzību specifikām. Piemēram, velo novietnēm, ātru apkalpošanu, tūrisma informācijas sniegšanu, drēbju žāvētājiem, velo novietnēm, utt. Tāpēc ir izstrādāti kritēriji, kuru izpildē ēdināšanas iestādes iegūst velosipēdistiem draudzīgas naktsmītnes vai kafejnīcas statusu. Šīs iestādes tiek iekļautas arī Kuldīgas krustojumu/velotīkla kartēs un informācijas resursos. Turklāt, velokafejnīcas un restorāni ēdienu un dzērienu kartēs piedāvā arī vietējo ražotāju produkciju, kas arī veicina vietējo ražotāju atbalstu un vietējās ekonomikas attīstību.
“Draudzīgs velosipēdistam” pretendenti tiek atlasīti, apzinot fizisko un juridisko personu ieguldījumu velosatiksmes un velotūrisma veicināšanā. Pretendentiem ir jāatbilst noteiktiem kritērijiem, kuri ir svarīgi riteņbraucējiem, piemēram, pirmās palīdzības aptieciņas, Velosipēdu labošanas instrumentu bāzes komplekts, droša vieta velosipēda novietošanai u.c. “Draudzīgs velosipēdistam” kritēriji var atšķirties starp naktsmītnēm, ēdināšanas un citiem uzņēmumiem, balstoties uz to funkcijām. Plašāka informācija par kritērijiem, kuriem jāatbilst zīmes pretendentam var uzzināt mājas lapā www.velokuldiga.lv
Zīme “Draudzīgs velosipēdistam” tiek pasniegta kopš 2006. gada. Sākotnēji to organizēja velosipēdistu vortāls Veloriga.lv kopā ar Rīgas domes Satiksmes departamentu, taču kopš 2011. gada par Veloriga.lv šī projekta partneri kļuvusi Latvijas Riteņbraucēju apvienība .

Comments are closed.